Nadmuchaj zanim pojedziesz, czyli elektryczny rower Poimo

elektryczny rower Poimo, dmuchany ebike, dmuchany rower Poimo, ciekawy pojazd elektryczny

Poimo, to skrót od POrtable and Inflatable MObility, a więc w skrócie szalenie łatwego w transporcie elektrycznego roweru/pojazdu, którego przed jazdą trzeba napompować.

Rower Poimo został zaprezentowany na tegorocznej konferencji ACM CHI przez zespół z Uniwersytetu w Tokio i na tym etapie jest to tylko prototyp, dlatego też finalny wygląd, wyposażenie i sama konfiguracja może zmienić się z czasem. W obecnej jednak formie to po prostu słodki, przeznaczony do banalnego transportu ebike.

Poimo posiada odpinane koła i kierownicę ze swoim bezprzewodowym sterownikiem. Przed użyciem (w domyśle wyciągnięciu z plecaka) wymaga z kolei napompowania zewnętrzną sprężarką powietrza. Wszystko po to, aby uzyskać ciśnienie, które sprosta ciężarowi użytkownika. Więcej na tym filmie.

Czytaj też: Poczujcie muzykę, gry i filmy w jeszcze większym stopniu

Co dokładnie napędza ten elektryczny, miniaturowy rower? Tego niestety nie wiemy, ale całość waży ponoć zaledwie 5,5 kilograma. Pozostaje się też nam domyślać, jak długo zajmuje jego złożenie, jakim kierowcom sprosta i czy wspomniana sprężarka nie wymaga zasilania z sieci energetycznej? Jeśli tak, to skąd wziąć ją np. w parku?

Chcesz być na bieżąco z WhatNext? Śledź nas w Google News