Czy Cybertruck doczeka się oficjalnego zestawu LEGO?

Cybertruck Tesla LEGO zestaw

Cybertruck i klocki LEGO, to fenomen, który powinien pójść ze sobą w parze, jak Cybertruck i Cyberpunk 2077. Niestety na tę współpracę Tesli i LEGO liczyć nie możemy.

Cybertruck zestawem LEGO?

Elektryczny pickup Tesli zaprezentowany 22 listopada 2019 roku ma ogromny potencjał marketingowy i rzeczywiście widać to po sukcesie na platformie LEGO Ideas, gdzie pomysł jego przerobienia na oficjalny zestaw LEGO wsparło wymagane 10000 osób.

To zwykle sprawia, że firma decyduje się na „podkradnięcie” pomysłu i stworzenie swojego zestawu. Tym razem tak jednak nie będzie. Jak czytamy:

Nasz zespół dokładnie rozważył możliwość wydania tego projektu jako zestawu LEGO zgodnie z kryteriami. Niestety komisja weryfikacyjna LEGO zdecydowała, że ​​nie będziemy produkować tego projektu jako zestawu.

Czytaj też: LEGO Masters – ruszają zdjęcia programu rozrywkowego! Premiera już w listopadzie

Oczywiście nie jest to jakiś atak na Teslę, a po prostu uznanie, że w tej sesji powinien wygrać inny projekt i rzeczywiście, spośród kilkudziesięciu projektów LEGO wybrało model kuli ziemskiej.

Swoją drogą chcecie nowy motoryzacyjny zestaw LEGO? Pomóżcie więc, bo może przynajmniej Bugatti będzie miało tyle szczęścia.

Chcesz być na bieżąco z WhatNext? Śledź nas w Google News