Corvette z silnikiem pośrodku widzieliśmy ponad 30 lat temu

Corvette z silnikiem pośrodku widzieliśmy ponad 30 lat temu
Corvette z silnikiem pośrodku widzieliśmy ponad 30 lat temu

Chociaż wiemy już, że Corvette C8 na 2020 rok będzie odróżniać się od swoich poprzedników w ogromnym stopniu i to głównie za sprawą umiejscowienia silnika, to tak naprawdę Chevrolet eksperymentował z takim podejściem już ponad 30 lat temu. Poznajcie tym samym pierwszą Corvette z silnikiem pośrodku, a więc Corvette Indy. 

Czytaj też: Silnik V8 w Shelby GT500 na 2020 rok z rekordowymi możliwościami „na litr”

Z tym samochodem jest powiązana całkiem długa historia, bo tak naprawdę Corvette Indy rozpoczął swoje życie, jako koncept w 1986 roku. Następnie przeszedł do programu, którego nazwalibyśmy prototypowym na wielką skalę. W czasach swojego istnienia podzielił się tak naprawdę na wersję Phase 1, Phase II i Phase III, choć ta pierwsza należała do tak udanych, że nawet trudno o znalezienie fotki, która ją uwieczniła.

Najlepiej sprawdzający się prototyp Corvette Indy był nawet dostępny do wypróbowania na torze ze swoim silnikiem LT-5 z 32 zaworami i ośmioma cylindrami. Niektórzy mieli okazję się nim przejechać, jak np. serwis Popular Mechanics, który ocenił go, jako naprawdę ciekawy sportowy model.

Czytaj też: Wynik pojedynku Corvette Grand Sport z 911 Carrera S na torze był do przewidzenia

Źródło: Popular Mechanics