Reklama

Corvette 2020 zaskoczyła wydajnością nawet Chevroleta

wydajność nowej Corvette, nowa Corvette, zaskoczenie z Corvette 2020, Corvette 2020 wydajność

Wiecie, co będzie cechować nowe modele Corvette na 2020 rok?? Wyjątkowość i to przez duże W, ponieważ jej wydajność jest po prostu zaskakująca.

Potwierdzili to oficjalnie inżynierowie Chevroleta, którzy „byli zaskoczeni osiągami C8 Corvette”. Według oficjalnych szczegółów model Corvette Stingray 2020 z nadwoziem coupe i pakietem Z51 osiąga prędkość 96 kilometrów na godzinę w 2,9 sekundy i pokonuje ćwierć mili w 11,2 sekundy przy prędkości 195 km/h. Odejmijmy z samochodu pakiet i cyferki sprowadzą się kolejno do 3 sekund w przypadku sprintu i 198 km/h w kwestii przejechania ćwierci mili w identyczne 11,2 sekundy. Nie znamy jednak wydajności kabrioletu.

Nie bez powodu producent samochodów twierdzi, że nowe coupe Corvette Stingray to najszybszy model podstawowy w długiej historii pojazdu. Alex MacDonald, menedżer ds. Wydajności pojazdów Chevroleta w ogłoszeniu wyników wyjawił, że:

Wydajność Stingraya 2020 znacznie przekroczyła nasze oczekiwania.

Podczas gdy nowy silnik LT2 V8 2020 o pojemności 6,2 litra ma taką samą pojemność jak wcześniejszy silnik LT1, inżynierowie Chevy obiecują, że układ napędowy zyskał zupełnie nowego charakteru. Najważniejsze zmiany obejmują silnik ze zmienionymi wałkami rozrządu, które zwiększają czas trwania podnoszenia zaworu. Mechanizm czerpie teraz powietrze do komory przez odnowiony kolektor dolotowy o zwiększonej objętości.

Silnik ma układ olejowy z suchą miską olejową z trzema pompami wychwytującymi, które mogą sprostać wymaganiom stałego przyspieszenia bocznego wynoszącego 1,25G. Niskoprofilowa miska olejowa pozwala również obniżyć ogólny środek ciężkości pojazdu. Całość dopełnia specjalnie przygotowana ośmiobiegowa dwusprzęgłowa skrzynia biegów, którą Chevrolet zapożyczył z Tremec. Ta wykorzystuje zintegrowaną konstrukcję, która ma w sobie mechanizm różnicowy, przekładnię główną, układ sterowania, czujniki, smarowanie i sprzęt chłodzący.

C8 Corvette pojawi się w salonach w sprzedaży dopiero w lutym 2020 roku.