Obejrzyj jak zmieniał się Chrysler 300

Jeśli wpadliście tutaj, to zapewne wiecie wiele o firmie Fiat Chrysler Automobiles z USA, która wydała na świat m.in. model Chrysler 300. Pobawmy się więc w grę – czy pamiętacie to, jak się zmieniał?

Chrysler 300 początkowo nie był imponujący, ale z biegiem lat wyszło, że ma wiele wspólnego np. z Mini, a przynajmniej pod kątem utrzymywania swojego pierwotnego stylu. Swoje życie zaczął w formie rodzinnego sedana, który opierał się na platformie Chrysler LX i wtedy było wiadome, że nie ma żądnego potencjału, żeby szaleć na drodze.

Samochód był napędzany 2,7-litrowym silnikiem V6 o mocy 190 koni mechanicznych. Jasne – ta liczba może nie brzmieć imponująco, ale wbrew pozorom, Chrysler 300 nie stał się martwy już w chwili premiery w 2004 roku. Samochód podstawowy został zaprojektowany przez Ralpha Gillesa. Tego samego, który był odpowiedzialny za kierowanie zespołem projektowym, odpowiedzialnym za SRT Viper 2014.

Po skromnych początkach, 300 otrzymała wersję C i ta zapewniła pojazdowi znaczną poprawę osiągów. Zniknęło V6, a w jego miejsce weszło 5,7-litrowe HEMI V8 o mocy 340 KM, a wraz z nim nowa pięciobiegowa automatyczna skrzynia biegów i szereg innych nowych technologii.

Czytaj też: Prototyp Audi Q5 Sportback w obiektywie

Podczas gdy silnik HEMI zapewniał znaczną moc, szczycił się także technologią wyłączania cylindra, co zapewniało pojazdowi 20-procentową poprawę oszczędności paliwa. Krótko po wdrożeniu silnika HEMI zastąpiono go jednostką SRT8, która szczyciła się mocą do 470 KM.

Chcesz być na bieżąco z WhatNext? Śledź nas w Google News