CCC znajdzie buty na podstawie zrobionego przez Ciebie zdjęcia

ccc, CCC Visual Search, szukanie po obrazie

CCC jest największa w Polsce siecią obuwniczą i jak widać stara się iść z duchem czasu wychodząc naprzeciw zapotrzebowaniom klientów. Nowa funkcja, którą CCC udostępnia klientom ma pozwolić na znalezienie butów na podstawie przesłanego zdjęcia.

CCC Visual Search znajdzie dla nas podobne buty

Wiele z nas przynajmniej raz miało taką sytuację, że zobaczyło gdzieś buty, które tak bardzo nam się spodobały, że chcieliśmy je mieć. Żeby je potem znaleźć zrobiliśmy zdjęcie i… no cóż, znaleźć się nie udało, albo udało, ale nas na nie nie stać. A szukanie podobnych produktów jest często na tyle problematyczne, że nam po prostu nie wychodzi. I właśnie tutaj wkracza CCC ze swoją nową funkcją CCC Visual Search. Dzięki niej bowiem znajdziemy buty podobne do tych, które zostały uwiecznione na zdjęciu.

Czytaj też: Google Pay bez autoryzacji PIN-em – ważna zmiana dla wszystkich użytkowników

Czytaj też: Microsoft Teams z nowymi funkcjami

Czytaj też: Microsoft Edge zyskuje zupełnie nowe funkcje

Technologia bazuje na Google Lens. Do znalezienia konkretnych produktów używa sieci neuronowych, a także opiera się na analizie obrazu identyfikując charakterystyczne cechy danego obuwia by odnaleźć w bazie sklepu jak najbardziej pasujące produkty. Co istotne, CCC Visual Search może odnaleźć nawet kilka produktów, które widoczne są na zdjęciu, np. buty i torebkę.

Funkcja dostępna jest już dla klientów z Polski i Węgier. Można z niej korzystać zarówno na Andoridzie, jak i w sklepie internetowym i na Messengerze. Na iOS była dostępna już wcześniej.

Chcesz być na bieżąco z WhatNext? Śledź nas w Google News