Całe osiedle wydrukowanych domów ma powstać w 24 godziny

Całe osiedle wydrukowanych domów ma powstać w 24 godziny
Całe osiedle wydrukowanych domów ma powstać w 24 godziny

Gdzieś w Ameryce Łacińskiej mała społeczność 50 rolników i tkaczy otrzyma nowe, drukowane za pomocą drukarek 3D domy. Samo to robi ogromne wrażenie, ale swoje trzy grosze do tego dorzuca fakt, że wszystkie z nich zostaną zbudowane w ciągu 24 godzin przez firmę projektową Fuseproject z San Francisco, która współpracuje z New Story i ICON, firmą zajmującą się technologiami budowlanymi.

Czytaj też: Second Century Project uczci wielki rok dla Warner Bros.

Jednak pomimo wielkich zapewnień i obietnic nikt nie kwapi się do ujawniania lokacji, która ma zostać ujawniona dopiero po zakończeniu budowy. Na swojej stronie internetowej Fuseproject mówi jednak, że pracował z ludźmi z nieujawnionej społeczności, aby dowiedzieć się więcej o ich kulturze i upewnić się, że opcje mieszkaniowe mają sens dla ich środowiska. Według niego:

Wykorzystaliśmy technologię 3D i unikalne możliwości projektowe, które umożliwiają dostarczanie rozwiązań, które odpowiadały na ważne pytania związane z klimatem, strukturą rodziny i rolą, jaką odgrywają domy w tworzeniu większej społeczności.

Fuseproject odnotowuje teżw swoim opisie, że dla „rodzin żyjących za poniżej 200$ miesięcznie krytyczny jest dostęp do bezpiecznego mieszkania, które zapewnia schronienie zarówno przed zagrożeniami środowiskowymi, jak i fizycznymi”. Firma w tym projekcie chce wywołać na rynku poruszenie, „rzucając wyzwanie tradycyjnym metodom”. Chce, aby tego rodzaju domy dotarły do znacznie większej liczby rodzin i ma co do tego sporo do powiedzenia.

Technologia pozwala bowiem na dowolne kształtowanie ścian i pomieszczeń, szybkie stawianie konstrukcji, stosowanie wielu designerskich dodatków i rozwiązań oraz dowolne kolorowanie poszczególnych ścian. Pytanie tylko, czy takie budownictwo jest po prostu trwałe? Chociaż firma nie wspomina nic o m.in. fundamentach, które przed wkroczeniem do gry drukarki 3D po prostu muszą zostać wylane. Temat będziemy oczywiście śledzić i informować Was o jego postępach.

Czytaj też: Czy można przeżyć wpadnięcie do czynnego wulkanu?

Źródło: Popular Mechanics