Avengers: Endgame przegania Titanica

Czy Avengers: Endgame zdetronizuje Avatara?

Disney spodziewał się, że najnowszy film Marvela osiągnie ogromny komercyjny sukces. Zresztą, spodziewaliśmy się tego wszyscy. Jednak patrząc na to, jak szybko się to dzieje jesteśmy pełni podziwu. Po 11 dniach od premiery Avengers: Endgame przegania Titanica stając się drugim najbardziej dochodowym filmem w historii kina.

Czytaj też: Jak nowy Spider-Man wpłynie na MCU?

Choć drugi weekend otwarcia nie przyniósł nowym Avengers kolejnego rekordu, to i tak trzeba zaliczyć go do bardzo udanych. Aktualnie wynik w box office wynosi 2,188 mld dolarów co sprawia, że do pierwszego miejsca na podium brakuje mu już tylko 600 milionów dolarów. Czy uda mu się osiągnąć tak wiele w nadchodzących tygodniach?

Czytaj też: Najlepszy plakat Endgame, jaki widzieliśmy do tej pory

Ciężko stwierdzić.  Do kin na całym świecie wchodzi niedługo kilka większych filmów, w tym wyczekiwany przez wielu Detektyw Pikachu, a także Godzilla: Król Potworów. 600 milionów dolarów to spore wyzwanie. Patrząc jednak na popularność tego filmu, jest bardzo prawdopodobne, że wkrótce usłyszymy o pobiciu Avatara. Warto przypomnieć, że zdobycie 2 miliardów zajęło Avatarowi, aż 47 dni, więc Avengers: Endgame jest na bardzo dobrej drodze do pierwszego miejsca.

Czytaj też: Endgame podpowiada, kto będzie złoczyńcą w Czarnej Panterze 2

Źródło: comicbookmovie.com