Jedyny na świecie Aston Martin V12 Zagato do kupienia

Aston Martin V12 Zagato, aluminiowy Aston Martin Zagato, jedyny Aston Martin, aluminiowy Aston Zagato V12

Co powiecie na wyjątkowego, bo jedynego na świecie Astona Martina, który wprawdzie ma wielu, bo 65 braci, ale żaden z nich nie został potraktowany w ten konkretny sposób.

Mowa o modelu Aston Martin V12 Zagato, który został zaprezentowany na Concorso d’Eleganza Villa d’Este w 2011 roku z okazji 50. rocznicy kultowego DB4GT Zagato. Podczas imprezy samochód zdobył nagrodę „Design Award for Concept Cars and Prototypes”, a następnie został wprowadzony do produkcji, przy czym wyprodukowano 64 egzemplarze.

Sprzedawany egzemplarz Astona był jednym z dwóch wariantów przedprodukcyjnych i jednocześnie jedynym samochodem wykonanym wyłącznie z aluminium, a nie z połączenia aluminium i włókna węglowego, które występuje w 64 samochodach produkcyjnych.

„Aluminiowy” Aston Martin V12 Zagato był w rękach firmy do 2016 roku, ale wtedy jeden z oddanych jej klientów postanowił wzbogacić swoją kolekcję Zagato właśnie o ten model. Ten pierwotnie dzierżył lakier Titanium Grey, ale później przyjął kolor Aston Martin Racing Green. Wnętrze zostało również unowocześnione do kremowego, skórzanego wykończenia.

Czytaj też: Dla Porsche 911 Turbo S 2021 autostrada jest istną piaskownicą

Czytaj też: Wyjątkowy Aston Martin Lagonda trafi na sprzedaż

Niewiele wiadomo o prawdziwych osiągach samochodu, ale krążą plotki, że jego silnik V12 o pojemności 5,9 litra został zmodyfikowany w celu zapewnienia nieco większej mocy w porównaniu do standardowych 510 koni mechanicznych. Teraz jest do kupienia na aukcji Bell Sport & Classic za nieznaną cenę.

Chcesz być na bieżąco z WhatNext? Śledź nas w Google News