Znaleziona w pianinie za 25$ karta Babe Ruth sprzedała się za krocie

Znaleziona w pianinie za 25$ karta Babe Ruth sprzedała się za krocie
Znaleziona w pianinie za 25$ karta Babe Ruth sprzedała się za krocie

Natura rzadkich znalezisk polega na tym, że te często pojawiają się w najbardziej nieprawdopodobnych miejscach. Bo przecież gdyby ukrywano je w oczywistych miejscach, nie byłyby aż tak rzadkimi znaleziskami, co nie? Tak też było w przypadku 151. karty Babe Ruth z 1916 roku, która została sprzedana na aukcji 26 kwietnia za 108378$.

Sama kwota oczywiście wprawia w osłupienie, ale do czego to nie są zdolni kolekcjonerzy, aby uzupełnić albo przynajmniej wzbogacić swój zbiorek? Jednak taka cena nie jest jedyną ciekawostką, bo tak wyjątkową kartę odnaleziono w miejscu, po którym zapewne nikt się zapewne nie spodziewał, że kryje w sobie małą fortunę. Piano Babe Ruth znaleziono bowiem wraz z ponad setką innych kart w starym fortepianie, który został kupiony za jedyne 25$. Na taką opłacalną inwestycję zdecydowała się Ellen Kelly z Maryland, która nabyła fortepian podczas rodzinnej sprzedaży nieruchomości w 1992 roku.

Fortepian należał do jej ciotki, a Kelly uważa, że ​​karty zostały ukryte w fortepianie przez ojca lub ewentualnie wuja, gdzie grzecznie czekały przez kilkadziesiąt lat. I czekałyby zapewne drugie tyle, gdyby nie chęć podreperowania instrumentu, podczas to której odnaleziono w mechanizmie pedału cała kolekcję. Ta była trzymana w depozycie, ale ze względu na problemy ze zdrowiem brata, 65-letnia Kelly zdecydowała się na jej sprzedaż.

Sama karta pokazuje Rutha jako leworęcznego pitchera Red Soxa, a nie jako pałkarza dla New York Yankees, czyli roli, z której jest najbardziej znany.

Czytaj też: Karta Czarny Lotos z Magic: The Gathering sprzedana za majątek

Źródło: New Atlas