Platforma Huawei AppGallery trafia na komputery osobiste

Wraz z nowymi laptopami Huawei postanowił umożliwić użytkownikom komputerów osobistych dostęp do AppGallery – sklepu z aplikacjami i grami.

AppGallery i Huawei Cloud na komputerach

Do tej pory z App Gallery można było korzystać jedynie na urządzeniach mobilnych. Teraz sklep trafił także na nowe laptopy Huawei, takie jak MateBook X Pro, Matebook 13 czy Matebook 14. Dzięki temu z poziomu komputera użytkownicy mają pełny dostęp do aplikacji i gier, a także dodatkowe sekcje – odkrywaj, biuro, zarządzenie i ustawienia.Aplikacja jest minimalistyczna, co ma znacznie ułatwić korzystanie z niej. Dodatkowo Huawei wrzucił tam rozwiązania, które zapobiegają śledzeniu przez reklamodawców.

Czytaj też:W Google Maps pojawiła się możliwość zakupu biletów na pociąg
Czytaj też: Aplikacja Mój BIK pokaże naszą historię kredytową
Czytaj też: Aplikacja mObywatel coraz popularniejsza. Korzysta z niej 2 mln Polaków

Użytkownicy laptopów będą mogli również przeglądać pliki z poziomu przeglądarki lub aplikacji dzięki chmurze Huawei Cloud. Ułatwi to dostęp do danych z różnych urządzeń, a jeśli edytujemy jakiś plik, zostanie on automatycznie zsynchronizowany na pozostałych urządzeniach. Jednak jeszcze nie wiemy, czy AppGallery będzie także dostępne na komputerach innych, niż te wyprodukowane przez Huawei.

Chcesz być na bieżąco z WhatsNext? Obserwuj nas w Google News