AMD Radeon PRO WX 8200 w obiektywie

Rynek profesjonalny może i nie powinien nas specjalnie obchodzić, ale ten w wykonaniu Nvidii i AMD warto śledzić. Jeśli nie pod kątem przyszłości z uwzględnieniem rynku konsumenckiego, to z czystej ciekawości. Tym razem mam okazję przedstawić Wam zdjęcia modelu AMD Radeon Pro WX 8200.

Nie jest ona jednak specjalnie ciekawa, ponieważ na jej pokładzie znalazło się nic innego, jak osławiony sklepową legendą procesor graficzny… Vega 10. Prawdopodobnie ten sam, na którego trafimy w karcie konsumenckiej Radeon RX Vega 56. Może się to nam wydawać o”odrobinę” dziwne, ponieważ to zazwyczaj rynek profesjonalny napędza ten cywilny, no ale co poradzisz? Karty graficzne w wykonaniu AMD to dla wielu ogromna zagadka. W przypadku modelu AMD Radeon Pro WX 8200 mówimy o podobnej wydajności, jak w przypadku WX 9100. Tak przynajmniej wynika z testów na Compubench.

To dziwne. Zwłaszcza pod kątem specyfikacji, wedle której zamontowany w WX 8200 rdzeń Vega 10 ma mniej, bo 56 bloków CU. Te przekładają się na 3584 procesory strumieniowe, co z miejsca powinno wskazywać, że WX 9100 z ilością 4096 wspomnianych procesorów powinien być znacznie lepszy. Ta karta o raz pierwszy (oficjalnie) powinny ukazać się podczas nadchodzących targów SIGGRAPH. Rewolucji co prawda nie wniesie (zwłaszcza w porównaniu do oferty Nvidii), ale może przygotuje rynek na nadchodzące GPU wykonane w 7nm? Vega 20 – to właśnie na nią czekamy.

Źródło: Videocardz
Zdjęcia: Videocardz