AMD Navi 20 ze wsparciem dla Ray Tracingu i ulepszoną architekturą GCN

... i prawdopodobnie wyższymi zegarami od RTX 2080 Ti

AMD Navi 20 ze wsparciem dla Ray Tracingu i ulepszoną architekturą GCN
AMD Navi 20 ze wsparciem dla Ray Tracingu i ulepszoną architekturą GCN

Pogłoski, przecieki i ploteczki – czy może być coś lepszego na długo przed premierą omawianego produktu? Tym razem opieramy się na materiale RedGamingTech, z którego wynika, że AMD Navi 20 będzie umożliwiać działanie Ray-Tracingu w czasie rzeczywistym, a na dodatek będzie bazować na ulepszonej architekturze GCN.

Na początek warto zaznaczyć, że AMD szykuje podobno na rynek konsumencki zarówno coś dla mainstreamu, jak i high-endu. W pierwszym przypadku mowa o rdzeniach Navi 10, a w drugim Navi 20, nad którymi pracował jeszcze podobno Raja Koduri, na długo przed odejściem do Intela. Miał się skupiać głównie na tym, aby AMD przed premierą następcy GCN mogło dalej rywalizować na rynku z Nvidią, co raczej sprawdzało się wyłącznie na rynku dotyczącym średniej wydajności.

Plotki rozpoczyna informacja, że Navi będzie wspierać Ray Tracing i jest to coś, co możecie wziąć za pewniaczka. Ogłoszenia AMD, nowe wyniki testów oraz twórcy biorący sobie na barki tworzenie ulepszeń do silników… śledzenie promieni w czasie rzeczywistym jest już trendem, którego każdy musi nadgonić. Przecieki mówią też, że flagowy Navi 20 może okazać się wydajniejszy od RTX 2080 Ti, a wersje na rynek profesjonalny sprowadzą się do układów SoC.

„Ale, ale…” – zbulwersuje się ktoś, kto trzyma w tej kwestii rękę na pulsie. – „… przecież Navi miało debiutować w formach modeli na rynek mainstreamowy”. I jest to słuszna uwaga, ponieważ okazuje się, że tego lata mają do nas trafić karty na bazie Navi 10, podczas gdy Navi 20 dotrą do nas dopiero za rok, co kłóci się jednak ze starą już roadmapą.

Czytaj też: Karta graficzna AMD Navi ma zadebiutować miesiąc po Ryzen 3000

Źródło: Wccftech