Zwiastun Hangar 21, czyli pokazu nowinek technologicznych AMD

Zwiastun Hangar 21, Hangar 21, AMD Hangar 21, demo Hangar 21,

AMD wiele mówiło na temat swoich nowych technologii związanych z nową architekturą RDNA 2 kart graficznych Radeon RX 6000 i na szczęście wreszcie postara się o ich stosowną prezentację.

Hangar 21 pokaże nowości w RDNA 2 AMD

AMD teraz zobowiązało się do zaprezentowania swojego demo technologicznego już 19 listopada, czyli dwa dni po oficjalnej premierze serii RX 6800. Mowa o demie Hangar 21, które skupi się na nowych technologiach DirectX 12 Ultimate połączonych z AMD FidelityFX.

Czytaj też: Plus ma nowe smartfony 5G. Nawet LG Wing doleciał
Czytaj też: Jak działa Intel TEC na AMD Ryzen 9 5950X?
Czytaj też: Oto oficjalna wydajność RTX 3060 Ti

Nie jest jasne, które technologie zostaną dokładnie zaprezentowane w demie technologicznym, ale zwiastun potwierdza, że to ​​skupi się na odbiciach, cieniach i oświetleniu. Mowa więc o niczym innym, jak Microsoft DXR, czyli śledzeniu promieni.

Czytaj też: CZ Smart to wyjątkowy nowy zegarek od Citizen
Czytaj też: EVGA wypuszcza karty graficzne chłodzone cieczą
Czytaj też: Zalman wypuszcza obudowę N4 – wygląd to jej największa zaleta

Co jednak najważniejsze, firma AMD nawiązała współpracę z wieloma twórcami gier, którzy powinni zaimplementować nowinki pakietu technologii FidelityFX do swoich gier. Lista gier obejmuje WoW Shadowlands, Far Cry 6, Godfall, Dirt 5 i The Riftbreaker.

Pakiet FidelityFX zawiera nowe technologie graficzne, takie jak kontrastowe wyostrzanie, okluzja otoczenia, zmienne cieniowanie, odbicia w przestrzeni ekranu, Denoiser, mapowanie HDR, czy downsampler.

Chcesz być na bieżąco z WhatNext? Śledź nas w Google News