Nadchodzi Windows 10 21H2. Co przyniesie?

Windows 10, aktualizacja Windows 10

Ostatnio skupialiśmy się głownie na nowym systemie Microsoftu, zapominając, że na horyzoncie jest jeszcze wersja Windows 10 21H2, która już niedługo powinna trafić na nasze komputery. Oczywiście, o ile nie zdecydowaliście się już na aktualizacje do „jedenastki”.

Windows 10 21H2 powinien trafić do nas w najbliższym czasie

Wersja 20H2 została wydana 20 października 2020 roku, więc spodziewamy się, że najnowsza aktualizacja trafi na nasze komputery w podobnym okresie. Na razie Microsoft nadal nie podał konkretnej daty, pozostają nam tylko spekulacje. Wcześniej łączyliśmy z Windows 10 21H2 spore ulepszenia, ale było to jeszcze w czasie, gdy istnienie nowego Windowsa było tylko w sferze bardzo mglistych przypuszczeń. Teraz możemy już skupić się na nowościach, jakie będziemy mogli zainstalować niedługo na swoich komputerach. Nie będzie ich spektakularnie dużo.

Czytaj też: Facebook wprowadzi nowe funkcje, które mają zadbać o zdrowie psychiczne młodzieży

Pierwsza z nowości to dodanie obsługi standardu WPA3 H2E w celu zwiększenia bezpieczeństwa Wi-Fi. Ma to pomóc w zabezpieczeniu sprzętu przed atakami cyberprzestępców. Druga z nowości dodaje metodę wdrażania Windows Hello dla firm, więc raczej nie dotyczy to większości z nas. Dla przedsiębiorstw oznacza to szybsze wdrażanie, choć Microsoft nie precyzuje tutaj dokładnie o co chodzi. Kolejna nowość wprowadzi obsługę obliczeń obliczeń GPU we wdrożeniach podsystemu Windows dla systemu Linux (WSL) i Azure IoT Edge dla systemu Linux w systemie Windows (EFLOW). 

Czytaj też: WhatsApp na Androida ze wsparciem dla zaszyfrowanych kopii zapasowych

Aktualizacja Windows 10 21H2 będzie oczywiście bezpłatna i opcjonalna. Można się spodziewać, że prócz wyżej wymienionych funkcji, Microsoft wprowadzi też kilka innych nowości, o których jeszcze nie wiemy, a także liczne poprawki błędów.