54 Ignite oraz 54 Inspire, czyli wydajniejsze elektryczne skutery Kumpan

Firma Kumpan Electric z niemieckiego miasta Remagen właśnie ogłosiła wprowadzenie na rynek dwóch szybszych wersji swoich elektrycznych skuterów.

Wcześniej na rynek zawitał model Kumpan 54 Inspire o maksymalnej prędkości 45 km/h, który zakwalifikował się jako skuter elektryczny. Teraz z kolei firma zrobiła krok na przodu modelem Kumpan 54 Ignite i 54 Impulse (via Electrek).

Kosztujący 6822 euro 54 Ignite wykorzystuje silnik elektryczny o ciągłej mocy 9,4 KM i maksymalnej mocy 11,3 KM, aby rozpędzić skuter do maksymalnej prędkości 100 km/h. Oferuje również układ hamulcowy typu CBS i opony sportowe.

Model 54 Impulse w cenie 5847 euro jest słabszy ze swoim 5-konnym silnikiem i maksymalną prędkością rzędu 70 km/h. Ten będzie jednak dostępny dopiero gdzieś na końcu roku, jako że jego produkcja ruszy dopiero w ostatnim kwartale, podczas gdy 54 Ignite jest już dostarczany.

Czytaj też: Ten zmodernizowany pickup Ram TRX, to definicja szaleństwa

Oba modele oferują również nowe, mocne światła LED, zaktualizowaną konstrukcję siedzenia i nową aplikację KeyApp do odblokowywania skutera za pomocą smartfona. Skutery te dzierżą też duży, 7-calowy ekran dotykowy i dwa 1,5 kWh akumulatory.

Chcesz być na bieżąco z WhatNext? Śledź nas w Google News